среда, 23 апреля 2014 г.

Весь життєвий досвід має своє місце в житті


Малий українець у великій Італії, прожив не малу частину свого життя наповнюючись постійним досвідом.
Це Іван Романів якому зараз 22 роки, він знаходиться в місті Буча Київської області і вчиться на журналіста в Українському  гуманітарному інституті .
Все почалось з 9-ти років коли його матір вирішила переселитись в Італію. Коли вона вже знаходилась там подумала «чому б не забрати мого сина вчитись сюди?!» 
Приїхавши в Італію малий Іван дивився на все те, що його оточувало з великим інтересом; інша земля, інша культура, інша мова, та інше.
Це все як було цікаво так і було дуже важко до пристосування.
Перейшовши відразу в 4 клас, і приєднавшись до інших малих школярів, діти проявляли до нього велику симпатію, і також ставились з великим інтересом, як до чогось нового.
Івану на початку було  тяжко спілкуватися, згідно з тим що італійська зовсім не подібна до української, але завдяки вчителям і легко сприймальної голови дитини йому вдавалося вивчати мову за допомогою малюнків і також за допомогою його матері.
Перша робота
Сприйнявши мову дуже скоро і адаптувавшись до середовища яке його оточувало в Італії, хлопчик з нетерпінням хотів піти кудись працювати, і коли йому виповнилось вже десять, він влаштувався в одному невеликому фотоательє, де він був помічником фотографа і виїжджав з ним на всякі події та різні запрошення. Це була перша його робота з тижневою оплатою, з якою хлопчик відчував себе щасливим і задоволеним.
Від фотоательє до пі церії
Коли Івану настало 13 він продовжував успішно навчатися, і влаштувався на нову роботу, в «піцерію». Початкова його робота була офіціантом, це включало в себе брати закази і приносити страви.
Пропрацювавши майже рік офіціантом начальник піцерії який виконував прямий процес виготовлення піци захотів взяти хлопця до себе як персональним помічником і почав йому пояснювати весь секрет приготування. Після сприйняття процесу Іван став його помічником по виготовленні піци аж до 17 років.
Від 18-ти і дальше…
Вісімнадцять років доганяють Івана, піца хлопцю вже трохи надоїла  і улаштувався він працювати в компанії по виробництву так званого сиру «моцарелла» де він відпрацював майже рік.
Менша школа  закінчилась  приходиться Івану поступати в Інститут, але з вибором професії в хлопця були проблеми. Перша його професія була «shef power» яку він вибрав в результаті свого минулого досвіду, але він провчився там тільки рік. Вирішив поступити в інший інститут, яким виявився інженерний, де також провчився тільки рік і отримав премію за найкращого учня з потоку. Після інженерного Іван все ж таки зробив свій остаточний вибір і вибрав «Агрономічний інститут» який він протягом чотирьох  років успішно завершив з оцінкою 80/100. В період навчального процесу в інституті Іван поміняв, ще дуже багато робіт як журнальний кур’єр, менеджер по торгівлі,  coll center, та інше. І також отримав різні атестати як по виробництву піци, оператор комп’ютера, trinity 3 і 5 рівня та інші. Ці всі атестати і дипломи Іван, ще зберігає по сьогоднішній день у своїй зеленій папочці і продовжує заповнювати її разом зі своїм досвідом, ще по сьогоднішній день зовсім з різнобічною  професію як журналіст сподіваючись, що вона також дасть йому гарні результати і перспективи у своєму житті.
Каже Іван:
-мене завжди питають і будуть питати  чому так
? Чому не одна професія? Чому такі різнобічні вибори? Моя відповідь не проста. Все почалось з одного серіалу  який я дуже любив в дитинстві. Він заключався  в одному чоловіку який мав доступ до любої роботи, він працював по виклику або де хотів. Може це і навіть не можливо, ну в мене є така мрія з самого дитинства.         


пятница, 4 апреля 2014 г.

Моя школа під час “Великої перерви”.

Отже, я веду репортаж зі школи.
Ще секунда і ... Так , це дзвінок . Дзвінок на Великої перерви. Двері численних класів нерівномірно розкриваються , і учні юрбою висипаються в коридори . Тиша в школі миттєво зникає , повітря наповнене шумом і гамором сотні голосів. Вчителі ще намагаються затримати класи , щоб вручити їм домашнє завдання , але не багатьом це вдається. З радісною думкою «потім запишу або у кого-небудь спишу » юні обдарування поспішають скоріше кинути сумки біля кабінету і скоріше втекти в протилежному напрямку зі своїми друзями. «А у якого кабінету ? А хто пам'ятає, який у нас зараз урок? » - Постійні питання чуються зі сходів. «Ах , англійська ! А ти його вивчив? Ні ? Ну й добре, на уроці щось придумаємо ! » - Міркують двоє учнів . А інша компанія метушиться , прилаштувалася біля кабінету , намагаючись що-небудь розглянути з однієї єдиної правильно виконаної зошити відмінниці . Щасливчик , якому пощастило опинитися перед самим зошитом , з умопомрачающою швидкістю списує все звідти . Його рука миготить над рядками , залишаючи там , крім кривих буків помарки і помилки .
В іншій стороні з видом змовників стоїть компанія дівчаток зі старших класів і щось люто обговорює . Самого сенсу обговорення ми зрозуміти не зможемо , навіть якщо постараємося , але зате вигуки « Та тихше ти ... А раптом почують ? » Здатні заінтригувати нашу свідомість. Однак , скільки НЕ вслухайся в розмову цієї компанії , крім сміху і гучного перешіптування на незрозумілу для нас тему , ви нічого не почуєте.
А от з того боку коридору чується чийсь розпачливий крик . Це був заклик про допомогу з боку нещасного чергового, який не зумів затримати прагнучу вниз натовп учнів . З боку це цілком би було схоже на змагання з бігу та паркуру , але ні, виявляється , діти всього лише зібралися перекусити в їдальні.
А що таке , власне кажучи , шкільна їдальня ? Це місце , яке можна позначити саме фразою « місце зустрічі змінити не можна». Учні з усієї школи і вчителі прямують сюди зустрітися , поговорити , обговорити важливі питання і захопити по дорозі упаковку з соком або що-небудь не менше їстівне .
Чергові в їдальні виглядають самовпевнено . Їх завдання - впустити в їдальню якомога більшу кількість учнів при якомога меншій кількості втрат . Вхід контролюється дуже суворо. А коли до чергових у їдальню спрямовуються колеги з інших постів , можете не сумніватися - з їдальні ви не вийдете , тільки якщо не будете настільки ж наполегливі, наскільки щільно компанія  класу затуляє вихід.
Але виходити звідти ніхто особливо і не поспішає , навпаки , в їдальні всі проводять залишок Великої зміни . Основний потік учнів зменшується за хвилину до дзвінка. Самі ж стійкі особистості чекають , коли продзвенить сам дзвінок , лише тоді схоплюються зі своїх місць і підстрибом мчать до кабінету . Однак перед самими дверима завзяття учня забігти в клас дивним чином зникає, і , трохи пом'явшись , що спізнився скромно стукає в клас ...

Велика перерва закінчилась.